Dostupnosť výrobkov!

Vážení zákazníci,
pre dostupnosť vašeho výrobku si rozkliknite ROLETOVÉ MENU žiadaného rozmeru na podstránke. 
Dostuposť overte poprípade telefonicky na čísle + 421 911 830 343.

Ako ušetriť za vodu v kúpeľni

Každý z nás môže prispieť k ochrane životného prostredia aj znížením nákladov za vodné a stočné jednoduchými, no účinnými krokmi. Myslite na budúcnosť a urobte zodpovedné rozhodnutia pri používaní vody vo vašej domácnosti. Spoločne môžeme prispieť k udržateľnejšej planéte pre budúce generácie.

Praktické tipy, ako šetriť vodu a zároveň udržať pohodlie a hygienu vo vašej domácnosti:

Šetrite pri praní:
Pranie plnej náplne práčky je omnoho efektívnejšie ako pranie niekoľkých menších záťaží. Maximálnym naplnením práčky znížite počet cyklov a tým aj spotrebu vody. Vyberte vhodný program prania v závislosti od typu oblečenia a množstva špinavých vecí. Moderné práčky majú rôzne programy s rôznou spotrebou vody, takže vždy vyberte ten, ktorý je najefektívnejší pre danú situáciu. Vyberte vhodný program prania v závislosti od typu oblečenia a množstva špinavých vecí. Moderné práčky majú rôzne programy s rôznou spotrebou vody, takže vždy vyberte ten, ktorý je najefektívnejší pre danú situáciu. Vyberte si prací prostriedok, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a odporúčaný pre nižšie teploty prania. Niektoré značky ponúkajú špeciálne "nízkoteplotné" verzie práškov a kvapiek, ktoré efektívne pracujú pri nižších teplotách vody. Dodržiavaním týchto jednoduchých tipov môžete výrazne znížiť spotrebu vody pri praní a zároveň prispievať k udržateľnosti nášho životného prostredia. Váš ekologický prístup k praniu môže slúžiť ako inšpirácia pre vašu rodinu a priateľov, aby aj oni začali šetriť vodu a prispievali k udržateľnejšej budúcnosti.

Inštalácia vodovodných perlátorov s nízkym prúdením
Doplnenie vodovodných perál za moderné modely s nízkym prúdením môže výrazne znížiť spotrebu vody pri umývaní rúk, či umývaní zubov. Tieto perlátoey redukujú množstvo vypúšťanej vody, no stále zachovávajú dostatočný komfort.

Sprchové hlavice s úsporou vody: 
Skvelým spôsobom, ako šetriť vodu pri sprchovaní, je investovať do sprchovej hlavice s technológiou úspory vody. Tieto hlavice využívajú vzduch a inovatívne nastavenia prúdu vody, aby dosiahli rovnakú účinnosť pri sprchovaní, ale s menšou spotrebou vody.

Použite plnú kapacitu umývačky riadu: 
Ako pri práčke, aj pri umývačke riadu je efektívne naplniť ju na maximálnu kapacitu pred každým použitím. Týmto spôsobom zabezpečíte, že využijete maximálny potenciál umývačky a minimalizujete počet cyklov. Vyberte si umývacie prostriedky, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a majú nižšiu spotrebu vody. Dôkladná umývacia pôsobnosť umývačky vám umožní použiť menšie množstvo umývacieho prostriedku. Ak máte možnosť, môžete využívať recyklačný režim na umývanie riadu, ktorý využíva už použitú vodu na ďalšie plnenie umývačky. To môže výrazne znížiť spotrebu vody.

Zbierajte dážďovú vodu: 
Ak je to možné, zbierajte dážďovú vodu do nádob a používajte ju na záhradné zavlažovanie alebo na splachovanie toalety. Toto je skvelý a ekonomický spôsob, ako využiť prírodný zdroj vody.

Vylepšite izoláciu vodovodných potrubí: 
Uistite sa, že vaše vodovodné potrubia sú dobre izolované, aby sa minimalizovala strata teplej vody počas jej prepravy. Týmto spôsobom si zachováte konštantnú teplotu vody bez potreby ďalšieho zbytočného zohrievania.

Mohlo by vás zaujímať

Retro kúpeľne, ktoré vás oslnia

Ak vás fascinuje retro dizajn a peniaze potrebujete investovať na nákup samostatne stojacej vane či iných potrebných ...

Luxusné kúpeľne pre mladých

Konečne sa Vám podarilo prerobiť si svoje bývanie a potrebujete dokončiť kúpeľnu. Poradíme pár nápadov, ako na to.

Štýlové japonské kúpeľne

Japonci ekologický národ a pri tvorbe kúpeľní myslia na životné prostredie. Jedným z nich je využitie odtečenej vody z umývadla, ktorú zrecyklujú...

LED zrkadlá v kúpeľni

LED zrkadlo sa nijako nelíši od bežného zrkadla, ktoré ste umiestnili do svojej kúpeľne, okrem toho, že prvé je vybavené LED svetlami...